طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
۵. تاثير اكستازي بر جوانان و نوجوانان :/اجتماعي/ 02/ارديبهشت/1385---1:28:35 AM
۵. تاثير اكستازي بر جوانان و نوجوانان :
اكستازي واقعيت تلخي است كه امروزه با آن روبرو هستيم ، واقعيتي عيني كه اگر حركت سيل آسا و مخرب آن به وسيله مسئولان و مراجع ذيصلاح مهار نشود دامنه وسيعي را دربر خواهد گرفت و آن وقت به مصداق آب ريخته جمع نخواهد شد . مهار و كنترل آن هزينه هاي سنگين را بر دستگاه هاي دولتي و غير دولتي ، مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان وارد خواهد كرد .
تعريف اكستازي : يك داروي مصنوعي قاچاق است . محرك و توهم زا ، قرصي است از مشتقات آمفتامين ها و حاصل تركيب شيميايي تقريبا 100 ميلي گرم MDMA3.4 يا متيلن دي اكس من آمفتامين كه با نامهايي چون اكتسي ، اكستاسي ، اكستازي ، XTC (اكس تي سي) ، E پارتي ، X معروف است . در ايران با نامهاي قرص شادي آور ، عشق ، باران ، محبت ، استار‌ ، رد و جت در بين جوانان متعادل شده است .
عوامل روي آوردن جوانان به X :
مشكلات رواني مانند شكست در كنكور و شكست در عشق و افرادي با شخصيت هاي خاص از جمله با عزت نفس پايين ، و يا دچار افسردگي و عدم برخورداري از مهارت اجتماعي و قاطعيت ، عدم توانايي به نه گفتن در موقعيت پر خطر ، هيجان طلبي ، فراموش كردن مشكلات ، حس كنجكاوي و كم رويي .
1. عوامل خانوادگي : ساختار نامناسب خانواده و عدم پايبندي والدين به ارزش هاي معنوي و عرف جامعه ، عدم ارضاء نيازهاي عاطفي و غير عاطفي فرزندان از طريق والدين ، احساس عدم امنيت جوانان در خانواده به خاطر تنش بين والدين و فقدان يكي از والدين ناشي از طلاق و داشتن اعتياد به مواد و داروهاي روان گردان در يكي از والدين از جمله عوامل مهم خانوادگي در گرايش فرد به اين مواد است .
2. عوامل اجتماعي : ارزاني و در دسترس بودن قرصها ، مصرف و جعل آسان ، دوستان ناباب ، تهاجم فرهنگي ، كمبود امكانات و مكانهاي اجتماعي جهت گذراندن اوقات فراغت و همچنين مشكلات اقتصادي از جمله فقر .
رئيس كميسيون اجتماعي مجلس دلايل مصرف اكستازي توسط برخي از جوانان را حاصل دو نوع رفتار مي داند و مي گويد : اول اينكه تاثير منفي رسانه هاي ماهواره اي و شبكه هاي تلويزيوني غربي است كه هويت فرهنگي و اصالت هاي ما را به شدت تحت تاثير قرار دومين عامل مؤثر در كشيده شدن افراد به وادي انحراف است .
اثرات معرف اكس بر جوانان :
1. اثرات مثبت : افزايش شديد احساس خوب بودن در فرد افزايش انرژي در فرد احساس تمايل براي ارتباط با ديگران ، تعلق و نزديكي به ديگران احساس عشق و سرخوشي افزايش حس هاي بويايي و چشايي دست و دلبازي .
2. اثرات منفي : كاهش اشتها تغييرات بينايي گشاد شدن مردمك ها افزايش ضربان قلب و فشار خون بالا ، فك زدن هاي طولاني عدم تمايل به استراحت لرزيدن عصبي شدن اختلال در خواب كابوس هاي شبانه سردرد بيش از حد مسموميت كبدي
درمان : براي درمان اعتياد به اين ماده به روان درماني و كار سخت گروهي نياز است . هيچ
پادزهري براي مسموميت با اكستاسي وجود ندارد . در صورت بروز علائمي مثل تب شديد ، تشنج و ضربان قلب ، درمان علامتي است . از تركيبات ضد افسردگي و آنتي سايكوتيك براي درمان عوارض در روزهاي پس از مصرف استفاده مي شود .

نشريه ي باور . دنشگاه بيرجند
فرشته شكوهيان.

http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما