طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
گفتگو با علیرضا شوکتی مدیر مسئول نشریه بهارستان /گفتگو/ 29/فروردين/1385---1:19:43 PM

گفتگو با علیرضا شوکتی مدیر مسئول نشریه بهارستان
فصلنامه دانشجویی بهارستان به صاحب امتیازی انجمن علمی فرش دانشگاه هنر تهران دو سال است که مشغول فعالیت است.
بهارستان را می توان نشریه ای توانمند در صنعت فرش به شمار آورد نشریه ای با پشتوانه ی افکار نوین دانشجویی و حمایت علمی اساتید و صاحب نظران هنر فرش که با استقبال دانشجویان و علاقمندان مواجه شد.
علیرضا شوکتی مدیرمسئول و سر دبیر بهارستان که دانشجوی سال آخر دانشگاه هنر است در این باره بیشتر می گوید .

* ایسجا : ایده پیدایش بهارستان از کجا آمد ؟
-- شوکتی :بهارستان در واقع زاده ی افکارمن و دیگر همکارانم بود . سوابق وتجربه فعالیت دانشجویی ما در دانشگاه و نیاز به مرجعی برای اطلاع رسانی در زمینه صنعت فرش دست به دست هم داد که بهارستان را تاسیس کنیم . این امر سبب اطلاع رسانی و آشنایی دانشجویان و اقشار مختلف مردم با فعالیت ها و کارکرد های انجمن فرش و دانشگاه هنرگردید.

* علت انتخاب عنوان نشریه به بهارستان چه بود ؟
-- مجله بهارستان با هدف فعالیت تخصصی در زمینه صنعت و هنر فرشبافی شروع به کار کرد . بنابراین با هم اندیشی و تعامل سعی داشتیم که نامی مناسب و خور توجه برای نشریه انتخاب کنیم و عاقبت به نام بهارستان رسیدیم . بهارستان اسم فرشی قدیمی و باستانی است که در زمان ساسانیان بافته شد و نماد هویت و تمدن ایرانی شناخته شد . این فرش در حمله اعراب به صد ها تکه تقسیم شد و از میان رفت .

* از دید منتقد طی 2 سال فعالیت بهارستان چگونه ارزیابی می کنید ؟
-- بهارستان تنها مجله تخصصی دانشجویی در زمینه صنعت فرش است که خود سبب استقبال از شمارگان نشریه گردید . اما در پاره ای از اوقات نتوانستیم مطالب نشریه را بر حسب نیاز و خواست روز به چاپ برسانیم و علت آن هم به کمبود افراد و دانشجویان فارق التحصیل باز می گردد .

* کدام شماره نشریه و یا کدام مطالب آن مخاطبین زیادی به خود جلب کرد ؟
-- من دو مطلب را که منتشر کردیم خیلی می پسندم . یکی گزارشی بود راجع به اعزام دانشجویان فارق التحصیل رشته فرش برای ادامه تحصیل به اسپانیا ، که مورد استقبال زیاد دانشجویان واقع شد که مجبور به چاپ دوم وسوم مجله شدیم واین برای من خاطره ی قشنگی است و دیگری شعری بود در صفحه آخر یکی از شماره های نشریه که مورد استقبال پر شور دانشجویان قرار گرفت .

* سخن آخر ؟
-- مشکلات نشریات و به خصوص نشریات دانشجویی بی حدوحصر است . هزینه انتشار، مشکل کاغذ و مشکلات سریالی دیگر همیشه وجود دارد . اما توجه مردم و حمایت دیگر نشریات و رسانه های خبری مانند شما ، انگیزه و خوشحالی ما را چند برابر می کند .
سید رکن الدین حسینی باشگاه روزنامه نگاران دانشجویی ایران


http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما