طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
علاقه به اقامت دائم در تهران پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی /مقاله/ 26/فروردين/1385---1:40:27 AM
تهران سالانه پذیرای صدها دانشجو اعم از بومی و غیربومی می باشد و این در حالی است که دانشجوان غیربومی به دلایل مختلف از جمله کیفیت تدریس در دانشگاههای تهران، وسعت شهر، امکانات ویژه آن و... پایتخت را به عنوان مکان تحصیلیشان برمی گزینند.
این دانشجویان در جریان ادامه تحصیل خود بیش از پیش با این شهر و امکانات آن آشنا شده و با مقایسه آن با شهر یا شهرستان خود ، تهران را از لحاظ مختلف بر زادگاه خود ترجیح می دهند.
اما این سوال به درستی مطرح می شود که دلیل اقامت دانشجویان غیربومی در تهران پس از پایان دوران تحصیل چیست و تا کی ادامه دارد.
اگرچه تهران در مقایسه با دیگر پایتختهای جهان و حتی کشورهای در حال توسعه از امکانات چشم گیری برخوردار نمی باشد اما نبود همین امکانات ناچیز در شهرستان ها موجب می شود دانشجویان غیربومی به ادامه تحصیلات عالیه و حتی اقامت دائم در این شهر علاقه نشان دهند این در حالی است که امکانات موجود تهران حتی نمی تواند پاسخگوی چمعیت فعلی خود باشد و همین امر سبب می شود تقسیم عادلانه امکانات بیش از پیش دچار نوسان می شود و به نظر می رسد راه حل این مسئله در دست کسی جز مسئولین نیست.
مسئولین و دست اندرکاران حل مشکلاتی از این قبیل طی برنامه ای چند ساله شاید بتوانند تسهیلات و امتیازات و امکانات کل کشور را به نحو متعادل در سطح کشور تقسیم نمایند. زیرا به نظر می رسد اگر چنین روندی ادامه یابد انفجار جمعیت تهران تهدیدی جدی به حساب آید.
البته نباید اقدامات به عمل آمده در حل این مشکل اجتماعی را نادیده گرفت که می توان بومی کردن دانشجویان را در نظر داشت که موجب می شود دانشجو در طی دوران تحصیل خود در شهر خود جویای کار باشد و در همان جا تشکیل زندگی دهد. البته تمام این مسائل باز به موضوع عادلانه تقسیم شدن امکانات بازمی گردد زیرا در صورت عدم تحقق این موضوع بومی کردن دانشجویان نیز کمک چندانی به حل این معضل نمی کند.
میری-خبرنگار باشگاه روزنامه نگاران دانشجویی ایران
http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما