طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
اسلام طریق معرفت ونزولی آسمانی از سوی پروردگار متعال برای بشریت /گفتگو/ 02/اسفند/1384---3:42:09 PM
گفتگو با حجت الاسلام محمد رضا اسلامی مسئول نهاد دانشگاه کشاورزی گرگان
اسلام طریق معرفت ونزولی آسمانی از سوی پروردگار متعال برای بشریت که ختم تمام مکاتب ووحی الهی محسوب می شود .
مکتب اسلامی با شعار برابري وبرادری طریقه اعتدال و حق خواهی را از 1400 سال پیش خواهان بوده است واین با مکاتب کمونیستی امپریالیستی وصهیونیستی امروز جهان منافات دارد وبالطبع رهبران وپیروان این این مکاتب دشمن اصلی آیین محمد هستند .
صحت این امراز منوات قبل وبا توهین وفعالیت های متعدد وغرب مشهود بود و با توهین به ساحت مقدس پیامبر معظم اسلام وارد عرصه جدید شد .
دراین باره از زبان حجت الاسلام والمسلمین محمد اسلامی مسئول نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم کشاورزی ومنایع طبیعی گرگان می شنویم :
ایسجا: موج تبلیغات غرب به سوی ارزش ها ومقدسات مسلمان مثل پیامبر اکرم (ص) نشانه رفته است تحلیل ونظرتان را راجع به این مطلب بیان کنید ؟
ابتدابه یک ضرب المثل توجه کنید که می گوید : یک حرکت کافی است تا انسان وجامعه را متمدن یا ابله بشمارند .
اصولاً غرب از قرن 18 به بعد با شرق به ویژه ایمان وعرفان کینه دیرینه ای دارد گاهی از راه دوستی ولی بمنظور تخریب از درون همانند تاسیس بابیت وبهاییت وهابیت وطالبان و... وگاهی از بیرون همانند اتهاماتی برمسلمانان واسلام وپیامبر مانند اینکه اسلام منشا عقب ماندگی وارتجاع ومخالف رشد وتکامل وصنعت ومسلمانان انسانهای خشک وخشن ودگم وتروریسم و.... وپیامبر هم ساحر ودست به قبضه شمشیر و... البته تمام اینها جهت جلوگیری از طلوع ونفوذ روز افزون اسلام ومعنویت درغرب بی هویت و دربحران معنویت به عزا نشسته است ولی باید بدانند که اینگونه توهین که نشانه ابلهی است هیچ گونه تاثیر منفی برسیمای تابناک اسلام وپیامبر(ص) ندارد . به تعبیر قرآن کریم : یریدون ان یطفوا نورالله به فواههم ویابی الله الا ان یتم نوره ولوکره الکافرون توبه 32
آنها که می خواهند نور خدا را با دهان قلم وکاریکاتور خود خاموش کنند ولی خداجز این نمی خواهد که نور خود را کامل کند هر چند کافران ناخشنود باشند .
ودرادامه می فرماید : هوالذی ارسل رسوله بالهدی ودین الحق ینظهره علی الدین کله ولو کره المشرکون توبه آیه 33
باید توجه داشت که این گونه حرکات مذبوحانه ، نه تازگی دارد ونه پایان یافتنی است .به نظرمن این یک پروسه ای است که برای آینده جهان اسلام که نوعی حساسیت سنجی است وماباید هوشیاری وفطانت خود را نسبت به مقاصد شوم آنان از دست ندهیم وبا دور اندیشی دقیق وکامل درضمن دفاع منطقی وعقلانی از پیامبر واسلام توطئه ها را خنثی وشعور وکرامت خود را به دنیا نشان دهیم .
نوع بازتاب مسلمانان مناسب بوده وباید احتمال داد که خباثت های دیگری وجود داشته باشند .
ایسجا: درمیان این هجوم تبلیغاتی دانشجویان وقشر تحصیل کرده چه نقش دارند ؟
این گونه تبلیغات مذموم ومشمئز کننده که از پیش طراحی وکارشناسی شده را باید با کارشناسی زیرکانه شناسایی نمود وبه دانشجویان معرفی کرد وبازتاب مناسب با آن را از دانشجویان انتظار داشت زیرا گاهی دفاع بد ، بدتر از دشمنی دشمنان است . بنابراین می توان پیشنهاد کرد که دانشجویان علاوه بر اعلان انزجار عمومی وراهپیمایی واعتراض ازطریق کنفرانسها وهمایشها با دعوت از مورخین و اسلام شناسان برجسته جهت تنویر افکار عمومی داخلی وخارجی با پوشش رسانه ای صد اوسیما می توانند موثر باشند مضافاً برآن پیام هایی از طریق سایت های مختلف به دانشگاه ها ودانشمندان دنیا به دفاع برخیزند وهمچنین طی مقالاتی درشبکه های جهانی مردم دنیا را به پیوستگی همه پیامبران وآیین ها وقداست وآسمانی بودن آنها ومحترم شمردن همه ی پیامبران وانسان ها واشتباه نگرفتن آزادی با توهین متوجه سازند وبفهمانند که از هنر برای نشان دادن زیبایی های فطری وقدسی واخلاقی باید استفاده کرد نه برای توهین زیرا ذات هنر زیبایی است وسوء استفاده از هنر دور از خرد و تمدن است .
ایسجا : چه رابطه ای بین تفکر دانشجویی وتفکر اسلامی وجود دارد ؟
فکر ریشه ورابطه با فطرت دارد از آنجایی که فطرت انسان ها توحیدی است پس دانشجو وغیر دانشجو ندارد اما از دانشجویان مسلمان انتظارات بیشتری می رود که دررشد وبالندگی فکر واندیشه خود با توجه به اسلام ومعنویت اهتمام داشته باشند .زیرا قرآن عالم وغیرعالم را یکسان نمی داند .
زندگی نسنجیده ارزش زیستن ندارد وقطعناً حیات فکری دانشجو حیات طیبه وسنجیده است .

http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما