طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
همراه با نشریات دانشجویی/صنفی دانشجویی/ 02/اسفند/1384---12:15:44 PM

نویسنده: حمیده استاجی
نام نشریه :ماهنامه روزنه دانشگاه آزاد واحد میبد
همراه با نشریات دانشجویی
با وجود نشرات گوناگونی که در دانشگاه میبد منتشر می شود و مشکلاتی که هر کدام با آن روبرو هستند وبرای آگاهی از اینکه این نشریات تا چه اندازه حمایت میشود و چه کسی باید به مشکلات آن ها
رسیدگی کند سراغ محمد علی زرافشان دبیر کمیته ناظربرنشریات دانشجویی رفتیم و مصاحبه ای رابا او ترتیب دادیم که به شرح زیر است:
حوزه فعالیت کمیته ناظر بر نشریات؟ کل دانشگاه آزاد واحد میبد.
کمیته ناظر بر نشریات در آینده چهبرنامه هایی را مد نظر دارد؟ نشریات دانشجویی با روزنامه سراسری متفاوت است و بایدنگاه عمیقی به آن کرددر پی آن هستیم که با توجه به قوانین شورای عالی فرهنگی و دانشگاه آزاد اسلامی خانه نشریات رافعال کنیم و کمیته ای را تشکیل دهیم تا بیشتر مشکلات نشریات را رسیدگی کند وبا توجه به امکانات دانشگاه در نظر داریم جشنواره منطقه ای نشریات را در سال 85 در این واحد بر گزار کنیم و بودجه ای برای امسال نشریات در نظر گرفته شده که امید داریم نشریات بتوانند هر چه بیشتر استفاده کنند.
انتظارات کمیته از نشریات دانشگاه؟ نشریات زبان گویای دانشجویان در مقابل مسئولین است نشریات باید مطالب را صادقانه بیان کنندوامکانات رادر کنار انتقادات به تصویر بکشند.
تعداد نشریات تازه مجوز انتشار یافته؟ شش نشریه در حال حاضر در دانشگاه منتشر می شود و چهار نشریه تپق، زبان سرخ، پهلوان وتربت برای گرفتن مجوز اقدام کرده اند .
نشریات با چه کمبودهای مواجه هستند؟ عمده ترین کمبود نشریات دانشگاهی عدم توجه جدی مسئولین مرکز وواحد به نشریات است هم چنین ایین نامه ودستور العمل مشخص نداریم به هر حال کارهای فرهنگی نیازمند یک کارشناسان مجرب استکه باید به محیط فرهنگی آشنا باشد دانشجویان نیز بید فعالیت خود را بیشتر کرده و مسئولان را به تحرک وادارند.
تا چه اندازه کمیته از نشریات حمایت می کند؟ در نشریات دوو اصطلاح ممیزی قبل از چاپ و ممیزی بعد از چاپ وجود دارد یعنی عده ای معتقدند که باید قبل از چاپ مطالب نشریه و موضع آن نظارت کرد وعده ای دیگر بر این عقیده اند که باید یعد از چاپ نشریه را مورد بررسی قرار داد ولی نشریات دانشگاهی بهتر است برای دوام و بقای خویش واینکه بتوانند اعتماد مسئولان دانشگاه را جلب کنند باید قبل از چاپ مسیر خود رامعین کردهو بررسی شوند ونباید بر خلاف مصالح نظام ودانشگاه باشدوانتقاد ومشکل همیشه قابل بررسی است .
آیا امکانات خاصی در اختیار دانشجویانی که در نشریات فعالیت می کنند قرار می دهید؟ ماخواستار آنیم که دانشجویان بتوانند از تمام امکانات مثل کامپیوتر وچاپ وحمایت های مالی استفاده لازم را ببرند.
آبا دانشگاه کمکی به کمیته در این مورد می کند ؟ دانشگاه راقول نمی دهم ولی ماپیگیر هستیم که خانه نشریات رافعال کنیم وکمیته ای طبق آیین نامه شورای فرهنگی و دانشگاه تشکیل دهیم . مهمترین عامل تقویت نشریات این است که یک کارشناس مجرب پیگیر مسائل ومشکلات نشریات باشد و عمده مشکل هم نبود همین کارشناس است که دنشگاه باید حل نماید چون مشکل بودجه نداریم و مطالبه دانشجویان بسیار بالا است .
نظر کمیته در مورد نشریات موفق چیست؟ هر نشریه نسبت به موفقیتی که کسب کرده تشویق هم شده است ودر نشریات دانشگاهی استمرار چاپ به اندازه کیفیت وتنوع محتویات نشریه دارای ارزش است.
نظر خود را درمورد نشریه روزنه بیان کنید؟ روزنه تنها نشریه ای است که تا به حال 20 شماره به چاپ رسیده است از نظر صفحه آرایی و کیفیت مطالب حرف اول را میزند حتی در منطقه هم حرفی برای گفتن دارد وبا همت وپشتکار دانشجویان منتظر موفقیت هایبیشتر هم هستیم . وهمین جا از دست اندر کاران این نشریه که اینجانب شاهد تلاش وپشتکار ایشان ازنزدیکبودهام تقدیرو تشکر می نمایم.
حرف آخر: به جایی برسیم که 80 نشریه خوب با زبان بازونافذوگویادردانشگاه وجود داشته باشدوامکانات نیزبسیار عالی باشد.

http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما