طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
منتظرواقعی /مذهبی/ 02/اسفند/1384---12:14:28 PM
نویسنده : مریم عامریون
نام نشریه : آل یاسین ( شماره نهم پاییز 84)
دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان
منتظرواقعی
سخن گفتن دروصف امام زمان (عج) بسیار مشکل است اما حکایت ما می تواند حکایت پیرزنی باشد که با کلاف نخی خود را درصف خریداران حضرت یوسف او پرسیدند برای خریدن حضرت یوسف چه چیزی به همراه آورده ای؟گفت : یک کلاف نخ . امامن می دانم که حضرت یوسف را با این کلاف ناچیز به من نمی فروشند اما همین که من نیز درصف خریداران حضرت یوسف باشم مرا کفایت می کند .
پس ما برآن شدیم که به ذکر مطالبی درخصوص امام زمان وارتباط معنوی با ایشان بپردازیم .
انتظار دونوع است : انتظار مذموم وناپسند وانتظار ممدوح وپسندیده .
انتظار فرج یک مسئله فطری است چون همه انسان هاذاتاً از ظلم وستم وبیدادگری بیزارند وخواهان عدالت می باشند .
انتظار ممدوح انتظاری است که درآن منتظر زمینه رابرای ظهور امام زمان مساعد وبا اعمال ورفتار پسندیده انتظار واقعی را به تصویر می کشد . اما انتظار ناپسند از القائات دشمنان اسلام است تا مسلمانان را درغفلت قرارنگه دارند وبه مقاصد شوم خود جامعه عمل بپوشانند .
چنانچه بعضی چنین تصور می کنند که چون امام زمان زمانی ظهور می نماید که زمین ازظلم وجورپرشده باشد بنابراین باید درفراهم کردن این زمینه یعنی ایجاد هر چه بیشتر ظلم وجور درزمین تلاش کرد درصورتی که این طرز فکر از القائات دشمنان منشا می گیرد .
درقرآن کریم درآیات زیادی دررابطه با قیام امام زمان (عج) وجود دارد از جمله درآیه 3 سوره بقره خداوند می فرمایند . الذین یومنون بالغیب .... کسانی که با عالم غیب اعتقاد دارند که درتفسیر آ ن پیامبر فرمودند : آفرین برکسانی که برغیبت ایشان صبرکنند آفرین برکسانی که برمحبت ودوستی او پابرجا باشند . آنها کسانی هستند که خداوند درقرآن آنها را خراب خود خوانده است :آن حزب الله هم الغالبون .
غیب دراین آیه به امام زمان نسبت داده شده است چون غیب چیزی است که ازدیده ها پنهان باشد وچون امام از دیده ها غایب اند به غیب نسبت داده شده اند.
چون مومنین به منزله اولاد او هستند امام سرپرست مومنین است دوستی واحسان به اولاد سرپرست خانواده را خوشحال می کند دوستی ومودت مومنین هم باعث خوشحالی امام زمان می شود .
انتظار ازدیدگاه ائمه : امام صادق : هر کس دوست دارد از اصحاب قائم باشد باید انتظار بکشد با پرهیزکاری اخلاق نیک نماید درحالی که منتظر باشد بنابراین انتظار ازدیدگاه ائمه یعنی خود سازی .

http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما