طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
فواید و زیانهای مذاکرات هسته ای/گفتگو/ 01/اسفند/1384---2:51:45 AM

22 بهمن شاهد اوج همبستگی ملی و حضور مردم در صحنه برای دفاع از حق ایران در برخورداری از مواهب صلح آمیز انرژی هسته ای بودیم .
مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب افزود : این اتحاد، حضور و اعلام حمایت یکپارچه ملت از حق مسلم خود و همچنین آمادگی مردم برای مقابله با هر توطئه ای در این مسیر بر اثر شناختی است که از موضوع و ابعاد آن پیدا کرده اند .
وی با بیان اینکه مردم می دانند غربی ها بدنبال محروم کردن ملت ایران از پیشرفت هستند گفت: مردم آگاه هستند که غرب با وجود ادعای رعایت قوانین بین المللی به وعده های مکتوب و اعلام شده خود وفا نکرده است .
وی افزود : مردم می دانند که دولت همه راه ها ی ممکن برای شفاف سازی را بکار برده است بنابراین اگر رویارویی رخ دهد و یا تحریم اعمال شود مردم دولت را مقصر ندانسته، بلکه غرب را عامل آن میدانند و این آگاهی عامل انسجام و وحدت ملی در دفاع از حق هسته ای ایران شده است .
این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به حضور سه وزیر خارجه اروپایی در ایران و پیشنهاد مذاکره و اعلام تعهد متقابل اروپا اظهار داشت اگر ایران درآن زمان وعده های اروپایی ها را نادیده می گرفت این شائبه ایجاد می شد که ایران پیشنهادهای خوبی را نادیده گرفته است و اگر درآن شرایط کار به وضعیت فعلی می رسید و احتمال تحریم و تهدید مطرح می شد ممکن بود اقشاری از مردم دولت را عامل شرایط پیش آمده بدانند .
وی در ادامه افزود: درآن صورت هرگز شاهد چنین اتحادی در میان مردم نبودیم بنابراین مذاکرات و شفاف سازی ای که صورت گرفت در کنار زیانهای آن فوایدی را نیز دربر داشت که افشا شدن کامل ماهیت دروغ پرداز و ظالم غرب و مشخص شدن خلف وعده های آنها از جمله این دستاوردها بود .
دکتر قدیری ابیانه با ارزشمند دانستن این دستاوردها تصریح کرد : صرف نظر از انتقادهایی که می توان به هیئت مذاکره کننده قبلی داشت ، افشا ماهیت اروپایی ها از جمله این دستاوردهای ارزشمند است .
وی یادآور شد : آنچه مسلم است غرب نمی خواهد شاهد پیشرفت ملت ایران باشد و هیاهوی بسیاری برای این مساله به راه انداخته است غافل از اینکه این هیاهوها موجب ارتقا محبوبیت جمهوری اسلامی ایران نزد ملل مسلمان شده است و دستاوردهای ایران در زمینه انرژی هسته ای نه تنها عاملی برای ارتقای غرور ملی ایرانیان بلکه موجب غرور ملل مسلمان و خودباوری بیشتر آنها شده است .
مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهداف غرب تاکید کرد : غرب نمی خواهد ملت های مسلمان و در راس آن ملت مسلمان ایران پیشرفت کنند و آنها پیشرفت را فقط برای خویش می خواهند و مایل اند سایر کشورها را عقب نگه دارند اما ایران بر حق خود ایستاده است و از آن دفاع می کند .
وی ادامه داد : گزارش پرونده ایران به شورای امنیت مقدمه ای برای ارجاع پرونده ایران به این شورا است تا کشورهای قدرتمند و انحصارطلب ایران را در شورای امنیت از حق خود محروم و زمینه را برای اعمال فشار بیشتر بر ایران فراهم کنند .
وی با رو به گسترش دانستن مخالفت با غرب در جهان اسلام و جهان سوم اظهار داشت : مخالفت غرب با غنی سازی اورانیوم و تلاش برای جلوگیری از پیشرفت ایران به توطئه علیه ما محدود نبوده و در آینده سایر کشورها نیز با این محدودیت مواجه خواهند شد و این احساس خطر می تواند موجب ایستادگی سایر ملل و دولت ها شود .
محمد حسن قدیری ابیانه ادامه داد : امروزه آمریکایی ها برای جلب آرای سایر کشورها بر علیه ایران خود را ناچار به دادن امتیازات بزرگی به این کشورها می دانند که البته اگر به این وعده ها عمل کنند در حقیقت هزینه مخالفت با ایران روز به روز برای آمریکا سنگین تر می شود و به عبارت دیگر آمریکا مجبور است برای جلب آرای کشورها بر علیه ایران باج های کلان به این کشورها بپردازد ، ما باید این هزینه ها را برای آمریکا افزایش بدهیم .
وی با یادآور شدن حضور حماسی مردم در راهپیمایی سراسری 22 بهمن امسال تصریح کرد : در مرحله کنونی ما باید در جهت خنثی سازی توطئه ها تلاش کنیم تا کار به تحریم و یا تجاوز نکشد اما درعین حال باید خود را برای تشدید توطئه ها آماده کنیم .
این استاد دانشگاه افزود : ما باید از این گذرگاه بسیار حساس ، پر توطئه و پر تهدید عبور کنیم و می توانیم تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم. در حقیقت ایران با یک دهه پر از تهدید و توطئه مواجه است .
وی ادامه داد : همانطور که ملت ایران طی 27 سال گذشته تهدیدات و توطئه های بزرگی را با موفقیت پشت سر نهاده است و اکنون نیز می تواند تهدیدات را به فرصت مبدل کند .
قدیری ابیانه در خصوص اهانت به نبی مکرم اکرم (ص)گفت : توطئه ای که همزمان با توطئه علیه ایران در دانمارک علیه اسلام شکل گرفت آنچنان شعله ای برافروخته که تمام غرب در خاموش کردن آن عاجز مانده است و نمایش اتحاد بین مسلمانان و دفاع پرشور آنها از کیان و مقدسات اسلامی و تنفر آنها از غرب و به خصوص از مکتب لیبرالیسم و دمکراسی غربی که نقد هولوکاست را برنمی تابد اما اهانت به اسلام را جزو آزادی بیان می داند زمینه ساز تحولات بزرگی در جهان اسلام است .
وی افزود: این خشم چون آتشفشان عظیمی در اقیانوس است که به جزیره ای سخره ای و قابل اتکا و بدنبال آن به کوهی استوار تبدیل می شود .
این کارشناس مسائل استراتژیک دفاع یکپارچه جهان اسلام از مقدسات اسلامی را نوید دهنده پیش بینی عالمانه حضرت امام خمینی (ره ) دانست و گفت: امام قرن حاضر را قرن اسلام می نامیدند و می فرمودند که اسلام ابرقدرتها را به خاک مذلت خواهد نشاند .
و ی ادامه داد : وضعیت پیش آمده و تقابل جهان غرب با جهان اسلام کار را برای دشمن در جهت فشار بر ایران دشوار کرده است .
قدیری ابیانه در پایان افزود: امروزه غرب در لاک دفاعی فرورفته که از عواقب عکس العمل مسلمانان در قبال اهانت به مقدسات اسلامی است .


ملا محمد علی خبرنگار باشگاه روزنامه نگاران دانشجویی ایران ( ایسجا
http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما